• Kemp Březňák - Výlety po okolí

  Výlety po okolí kempu

  Průvodce zajímavých míst Vám může pomoci při plánování krátkých výletů.

  Kolem Máchova jezera vede okružní turistická trasa, kterou stojí za zmínku projít třeba během procházky teplým letním večerem. Kolem jezera jsou upraveny nové naučné stezky vhodné i pro nejmenší výletníky.

  V okolí Starých Splavů a Doks je pouze mírně zvlněný terén, který je vhodný pro vyjížďky na kolech, nebo i kolečkových bruslích. Tyto aktivity podporuje přilehlý bývalý vojenský prostor Ralsko o rozloze téměř 250km2. Tato plocha je nyní využívaná pro sportovní aktivity. Je protkaná spoustou lesních cest vhodných právě pro cykloturistiku i v tom nejparnějším létě.


Tipy na výlety


 • Zřícenina hradu bezděz

  Zřícenina hradu Bezděz

  Bezděz je zřícenina hradu v okrese Česká Lípa. Hrad je majetkem státu.

  Bezděz je zřícenina hradu v okrese Česká Lípa. Hrad je majetkem státu a jeho správou je pověřen NPÚ. Hrad je přístupný veřejnosti.
  Ze Starých Splavů je vzdálen 10km, avšak jeho dominanta je patrná z většiny oblasti Máchova Jezera.

  Přístup k hradu je po cestě vedoucí kolem vrchu, která byla z větší části v dostřelu z hradeb. Na cestě byly vybudovány dvě brány, do vlastního areálu se vcházelo třetí, a pak i čtvrtou branou. V době vzniku byl hrad tehdejšími zbraněmi nedobytný.

 • Inline-park Bělá

  In-Line Park Bělá

  Rekreační a volnočasové centrum Bělá pod Bezdězem.

  Toto zábavní centrum je z kempu vzdálené 15km, což představuje necelou hodinu klidné jízdy na kole.

  Celý sportovně-rekreační areál Vrch Bělá byl vybudován na území, které před lety využívala armáda. V rámci projektu byl postaven lanový park, rozhledna, několik kilometrů in-line dráhy a mini Zoo.

  Velké dětské hřiště, rozhledna a dřevěný hrad je přístupný veřejnosti po celý den. Doporučujeme vyzkoušet i lanové centrum, jehož otevírací dobu je nutné ověřit na stránkách Parku Bělá.

 • Jarmilina Skála

  Jarmilina skála

  Významné místo povídek Karla Hynka Máchy.

  Je pozdní večer první máj, večerní máj je lásky čas, hrdliččin zve ku lásce hlas: „Hynku! Viléme!! Jarmilo!!!“
  Kdo vzpomene na řadu nedostatečných udělených za neznalost básně Máj?

  V okolí Máchova jezera tato nezapomenutelná báseň ožívá. Jak by ne. Celý děj Máje je situován právě na oblast Starých Splavů. A právě z této skály měla údajně skočit a ukončit tak svůj život Vilémova milá Jarmila.

  Ze skály porostlé borovicemi je krásný výhled na celé Máchovo jezero a dominantu hradu Bezděz..

 • Město Doksy

  Město Doksy

  Malebné městečko v centru kraje Karla Hynka Máchy.

  Město Doksy leží v jižní části okresu Česká Lípa na břehu Máchova jezera. Zejména v letních měsících jde o turisticky zajímavý cíl.

  Centrem města je náměstí s kostelem, mariánským sloupem, radnicí a měšťanskými domy.

  Lákadlem hlavně pro děti je muzeum Čtyřlístku. Komiksové postavičky z Třeskoprsk (nacházející se na břehu jezera Blaťák pod hradem Bezzubem) čerpaly příběhy právě z okolí Doks. Na muzeum navazuje naučná stezka „Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku“.

Celá oblast Starých Splavů, Doks, Obory a Bělé pod Bezdězem si zaslouží více pozornosti, než jsme uvedli. Každé město, obec, les, louka i skála stojí za chvilku pozornosti. Věříme, že Vaše prázdniny v Kempu Březňák budou plné romantických zážitků.